Nabast paremale kõht valutab. 16.01.02 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Minu probleem hakkas juba 2000 aasta sügisel, kui UHs leiti sapikivid (mul olid ka pidevalt kooliku-valud). Sama aasta sügisel tehti laparoskoopia. Peale lõikust on vaevanud mind pidev kõhulahtisus ning veri ja lima väljaheitel. Koloskoopial oli normleid.

Valud jätkusid endiselt. 2001 aasta jaanuaris viibisin haiglas ja tehti ERCP, mille käigus laiendati papilli ja sapiteedest leiti ka teelusika täis kiviliiva. Siis pikemaks ajaks valud kadusid.

Kuid nüüd on jälle poolteist nädalat olnud samasugused torkivad teravad valud ja samas kohas. Valu kiirgab aegajalt selga nimmepiirkonda ja paremasse õlga. On ka puhitustunne kõhus, iiveldushood, röhitised, kohatine nõrkus, pearinglus. Esineb palavikku temperatuuriga kuni 37,5 kraadi pea igapäevaselt.

Enam - vähem samaaegselt eelpool mainitud kaebuste ilmnemisel juhtus mul ka üks äpardus - soolde sattus vatitikk, mis pole senini väljaheitega väljunud. Kuna päraku ümbrus on üsnagi valulik, siis määri(si)n vatitikuga sinna vaseliinõli, et tualetis käies ei oleks nii väga valus.

Kas minu enesetunde halvenemine võib olla tingitud ka sellest mainitud võõrkehast? Ja juhul kui see ise välja ei tule, siis kas pean uuesti läbi tegema koloskoopia või mingi muu, et seda kätte saada.

Tänan!

Arst vastas:

dr Triin Remmel

Gastroenteroloog

Eesti Meremeeste Haigla

Tere

Vatitükk kui selline peaks küll ise välja tulema. Kui valud on täpselt sellised kui enen kivide leidmist sapiteedes, siis eelkõige soovitaks mõelda samale hädale.Jääkkivi?

Koloskoopiaks küll vajadust ei näe.

TR.