Aasta tagasi sapikivid eemaldatud - nüüd jälle val 16.01.02 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 23a. noor naine. Aasta jagu tagasi leiti mul ultrahelis sapikivid. Need eemaldati 2001 a. novembris koos sapipõiega (kõhul on 4 väikest armi). Paar kuud hiljem teostati ERCP, mille käigus laiendati papilli.

Nüüd on nädal aega olnud iseloomulikud teravad valulikud torked paremal pool, naba kõrval. Vahel harva kiirgab valu ka selga.

Nädalajagu päevi tagasi soolde ka võõrkeha - vatipulk - mis pole väljaheites tänini väljunud.

Kas on võimalik, et see võib mulle vaevusi põhjustada?

Arst vastas:

dr Triin Remmel

Gastroenteroloog

Eesti Meremeeste Haigla

Tere!

Vatipulk vaevuste põhjustajana on küll vähetõenäoline. Kuidas te Üldse teate, et see pole välja tulnud??

TR.