väljaheitega kaasnev veri 24.12.01 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

mind saadab järgmine probleem: teatud vaheaegadega (2-3 päeva veritseb, siis järgneb mitme nädalane normaalne periood) tuleb väljaheidetega ka verd, mis on üsna hele. Järgneb see päramise lõpus. Verd tuleb nii kinnisema kui ka lahtisema kõhu puhul. Siit ka küsimus: kas on võimalik sellise informatsiooni põhjal sooviatada mõnda ravimit, mida proovida enne kui pöörduda arsti poole. Ja kelle poole tegelikult peaks pöörduma, kas eriala või perarsti poole.

Ette tänades,

21 aastane noormees

Arst vastas:

dr Triin Remmel

Gastroenteroloog

Eesti Meremeeste Haigla

Tere!

Antud informatsiooni järgi konkreetset ravimit hästi soovitada ei saa. Võib olla tegemist nii veenikomude veritsemisega kuid sama hästi võib olla ka sooel põletikuline haigus, mis vajab hoopsi tesitsugust ravi.

Kõigepealt peaksite põõrduma perearsti juurde, kes annab suunamiskirja gastroenteroloogile.

TR.