hingeõhk 08.11.01 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Mul on hingeõhuga probleem. Olen 17 a.hoolitsen oma suuhügieeni eest hästi, hambad terved. Küsimus oleks, et kas on võimalik, et asi on maos vms. Kas oleks sellisel juhul võimalik asja parandada?

Tänan!

Arst vastas:

dr Triin Remmel

Gastroenteroloog

Eesti Meremeeste Haigla

Tere!

Tõenäosus, et halva hingeõhu põhjuseks on mao või mõne teise seedetrakti osa haigus, on üliväike. Sellisel juhul peaks see küll olema kas lagunev kasvajalien protsess, mis Teie vanuses kõne alla ei tule või näiteks soolesulgus, millle puhul prevaleerub ikkagi kõhuvalu.

samas võib olla tegemist ka haistmisprobleemiga või haigete mandlitega.

TR.