Festali asenduseks 08.11.01 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

mida soovitaksite haigele, kellel on 6 aastat tagasi opereeritud sapipõit, kõhunääret ja on maksakahjustus? Siiani oli leevenduseks Festal kuid hetkel ei ole seda ühestki apteegist saada. Kas on muid analoogseid ravimeid, mis sobiksid sellise diagnoosi puhul?

Ette tänades

Arst vastas:

dr Triin Remmel

Gastroenteroloog

Eesti Meremeeste Haigla

Tere!

Kahjuks ei saa üheselt antud küsimusele vastata. Küik oleneb sellest, kui suur on maksakahjustus, missugused on teised kaebused. Ka sellest miks ja kuidas see kahjustus tekkis. Kindel on see, et Festal kui ravim ise maksakahjustuse puhul esimeseks valikuks ei ole ega saagi olla.

Soovitaks konsulteerida gastroenteroloogiga.

TR.