Mao põletik 02.03.04 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Kui peale sapipõie operatsiooni (20.aastat tagasi) käib sapp makku ja kahjustab mao seina, tekitades põletiku. Mis aitab selle vastu?

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere.
Kuna ma ei ole kursis Teie haigusjuhuga, siis ei saa anda konkreetseid ravisoovitusi. Tarvitatakse sellistel puhkudel nii hapet pärssivaid vahendeid, sapphappeid siduvaid vahendeid, magu kaitsvaid aineid, aga kõige tähtsam on siiski korrapäraselt süüa ja juua, mitte nälgida ja suitsetada.
Dr Kariis