refluks 01.03.04 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tunnen kurgus tükitunnet, mis lamavas asendis ennst tunda ei anna.
Esinevad ka kaela- ja kukla- ning seljavaevused ning peale söömist väga intensiivsed röhatised.
Kõrvetisi ei esine. Kõik see viitab larüngofarüngeaalsele refluksile.
"Mõõka" neelata ei saa ega taha, mida peaksin tegema? Ja kas on olemas ka selle haiguse puhul loodusliku ravi?
Kas on võimalik tulla konsultatsioonile?

Lugupidamisega

Marika

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere Marika.
Nüüd läks vist vähe viltu. Larüngofarüngeaalne refluks tähendab kõri-neelu tagasivoolu, mida te ilmselt ei mõelnud. Teie kaebused ei viita sugugi väga veenvalt gastroösofageaalsele refluksile ehki ei välista seda.
Endoskoopilisest diagnostikast võib olla abi. Uuring on lihtne valutu ja praktiliselt ohutu ning seda ei tasu karta.
Ravist räägime siis kui me teame mis haigusega tegu.
Konsulteerin haigeid kolmel päeval nädalas, mitte küll hommikust õhtuni, seetõttu ka teatav ooteaeg on, aga muidugi võivad kõik sooviad pöörduda.
Edu,
dr Kariis