halb lõhn suust 20.02.04 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Minu tütrel(16 aastane) on probleem: suust tuleb halba lõhna, eriti hommikul ärgates. Hambaarsti juures on kontrollitud, asi pole hammastes. Toitub normaalselt, kehaehitus vastab 16-aastase kehaehitusele. Tervise kohta kaebusi pole. Kas see võib olla seotud seedetraktiga? Kas saate midagi soovitada?
Lugupidamisega
Miina .Perearst ei oska midagi öelda.

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere.
Võib, aga sagedamini on tegu ninaneelu patoloogiaga. Esmalt tuleks ka kurgumandlid, põskkoopad kontrollida.
Dr Kariis