Kõht koriseb... 19.02.04 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Minul on täiesti teistlaadi mure, nimelt on võimatu koolis või tööl olla, kuna kõht koriseb nii häälekalt ja jubedalt. Kusjuures kohe kindlasti ei saa probleem olla sellepärast, et söönud ei ole, kuna juba paanika hirmus söön enne tööle minemist kõhu nii täis... aga sellest ei ole kasu olnud. Millest see kõhu korisemine tekkida ja kuidas seda vältida saaks? Tõesti piinlik on juba viibida rahvarohkes kohas, kus tekivad vaikuse momendid. Palun abi.
Ettetänades: Karin

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere, Karin!
Kuna tegemist ei ole teiste inimeste esteetiliste tajude märkimisväärse häirimisega, siis naeratage sõbralikult-süüdimatult ja tundke uhkust, et olete eriline ja teil on suurepärane võime tõmmata omale tähelepanu. Nautige tähelepanu, mitte ärge kartke. Tõsi, klassikalise muusika kontserdil võite pälvida kaaskuulajate pahameele.
Aga teemast. Põhimõte on teil õige. Nälgida ei tohi. Sööge sagedamini ja vähem korraga. Täpsemaid soovitusi teie olukorra mõjutamiseks saan anda vaid konsultatsioonikorras.
Kõike head soovides,
dr Kariis