lapse kõhuhäda 09.02.04 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Minu 3.5 aastane poeg haigestus ootamatult - kurtis kõhuvalu ja oksendas. Iga allaneelatud veelonksu või söödud suutäie oksendas paari tunni jooksul tagasi. Perearst saatis meid haiglasse kuna lapsel tekkis kahe päevaga vedelikupuudus. Haiglas pandi tilguti ja võeti analüüsid. Analüüsid olevat näidanud kerget põletikku ja lapsel hakati ravima bronhiiti. Palavikku lapsel ei olnud (ei olnud kordagi selle haiguse ajal), ka ei köhinud ta eriti, nohutses veidi. Olin kergelt öeldes üllatunud. Oksendamine ja kõhuvalu ei paistnud arsti üldse häirivat (kuigi sellepärast me ju haiglasse läksimegi). Kui raviarst määras meile antibiootikumiravi (Augmentin), keeldusin ravist ja viisin lapse koju. Apteeker soovitas Lacto-Sevenit oksendamise vastu ja see aitas - pealtnäha on kõik korras, laps sööb ja ei kurda enam kõhuvalu. Kuna haiglas jäi diagnoos kahtlaseks ja mulle ei antud mingit infot oksendamise võimalike põhjuste kohta, siis olen veidi murelik. Kas see on miski, mis võib korduda ja kuidas seda edaspidi vältida?

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere.
Suure t]en'olisusega on tegemist seedetrakti viirusinfektsiooniga, mis on ise lahenev ja vajab vaid kyllaldaselt vedelikku.
Kui laps oli varem ja on ka nyyd heas vormis, siis on hasti. Kui olukord kordub, siis tuleb siiski pareasti ja vajadusel lastearstiga konsulteerida.
dr Kariis