Milliseid uuringuid oleks vaja? 24.01.04 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Olen 30-aastane mees. Aeg-ajalt, nii paari-kolme päeva tagant tunnen kõhus nabast vasakul ja vahel ka paremal roiete all tuima valu, mis on kestnud nii umbes 15 aastat.Söömisega seost pole. Ei suitseta ega tarbi eriti alkoholi. Soole tühjendamine on nii 1-3 korda päevas, söön normaalselt. Tunnen ka üldist väsimust tihti. Pool aastat tagasi oli bilirubiinitase normist kõrgem, ka silmavalged on väheke kollased (vahel rohkem, vahel vähem).Kui tunnen valu on kõhuli voodis kergem olla. Perearst kirjutas Kreon`i, katsus kõhtu ja ütles, et sapikividega tegu ei ole.Küsis, et mis uuringuid soovite. Nüüd siis pöördungi teie poole küsimusega, et mis uuringuid oleks mõtekas selliste nähtudega läbi teha, või hoopis küsida saatekirja endokrinoloogi vastuvõtule? Närvidest vist sellised sümptomid ei teki?
Tänan.

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere.
Vastaksin meelsast samuti nagu Teie perearst. Mõte läheb kahele tõvele. Esimene olek siis bilirubiini tõusu põhjustajaks ja teise abil saaks selstada kõhuvalud koos kiire sooletalitlusega. Nende suhtes võikski uuringuid teha.
Edu,
Dr Kariis