gastroenteroloogiline küsimus. 21.01.04 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

kas oleks võimalik teha ka ilma neelamatta(mis iganes see selle nimi ka ei olnud) mao siseseid uuringuid.kuna ma ei ole suuteline seda neelama,sest eelmine kord jäi mul hing kinni ja enam ei ole mul julgust seda protsetuuri korrata.või saab seda teha ka narkoosiga.sest kannatan koledate valude käes hooti,ning need valud on mul juba 15 aastat.palun aidake mind,sellele küsimusele vastates.ette tänades Piret

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Mao sisemusse saab mitut moodi. Kas endoskoobiga läbi suu, skalpelliga läbi kõhunaha operatsioonitoas või lahangul.
Julgen siiski meenutada, et kõik valud ei seondu mao haigustega, aga haavandtõbi on tõesti üks sagedasemaid põhjusi. Seetõttu on igati mõistlik kui endoskoopiat planeeriakse.
Jõudu,
Dr Kariis