jämesoolevähk 15.01.04 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere, mu elukaaslasel opereeriti paar paeva tagasi jamesoolevahk. Arsti s8nul 8nnestus kasvaja laporoskoopiaga eemaldada. Kuid olen kuulnud et laporoskoopiaga on voimalus, et kogu tumoori eemaldada ei saa. Kas pean muretsema? Ja mis tahendab B staadiumis vähk? NIng kuidas pean temaga kaituma ja olema, olen ise hetkel suures shokis olen alles 23 aastane ja see uudis oli mulle suur pauk. Tema ise ei tea, et ma olen arstiga raakinud, kas peaksin temaga sel teemal raakima voi ootan et ta ise alustaks?
Iigatahes suured tanud ette.!!!

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Kõik seletused saate opereerinud kirurgilt. Mina ei ole kursis detailidega ja pädev seetõttu seletusi andma. Julgen vaid arvata, et tegemist oli operatsiooniga eesrindlikus raviasutuses. Ehk leiavad kolleegid mahti ka selgitusteks.
Dr Kariis