maks 09.01.04 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Lp doktor!
Mitmekordselt tehtud vereanalüüsid näitavad kõrgenenud bilirubiini taset.
Ultraheli maksas midagi ebanormaalset ei tuvastanud. Praegu söön perearsti poolt soovitatud looduslikku Karsili.
Samas on väga tugev reaktsioon alkoholile (väga väike kogus ajab oksendama), suurenenud on karvakasv. Kas see võib maksaprobleemiga seotud olla?
Paar aastat tagasi võtsin seenraviks väga tugevaid tablette Nizoral. Kas need võisid maksa kahjustada?
Kas on põhjust muretsemiseks ja milliseid uuringuid veel peaks tegema?

Ette tänades,
28 a naisterahvas

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere.
Taas pean toonitama, et maksa haigestumise hindamiseks ei piisa sonograafiast. Märksa tähtsamad on analüüside vastused. Kuna need pole teada, siis ei saa midagi öelda Teie maksa tervise kohta.
Dr. Kariis