magu 29.12.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Aastaid on kestnud tundlikkus hapude ja teravamate toitude suhtes. Taga-
järjeks vastik tunne mao piirkonnas ja paks valge keel, mida leevendavad
dieet ja üllatavalt väike kogus rahustit (dimedrool, tazepam). Kõrvetisi pole
kunagi olnud. Nüüd leiti gastroskoopias hulgi väikesi polüüpe,mida peab aeg-
ajalt jälgima.
Mida vältida ja mida tarvitada ägenemise korra. Karbonaatidest ja alma-
geeli-laadsetest ravimitest pole kunagi abi olnud.
Tänan, meeldivat aastat Teile. P.R.

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere.
Kui tegu on mao polüpoosiga siis soovitan teha ka soole endoskoopilise uurnigu. Teie mao vaevusi ja selle ravi on antiud info põhjal raske kommenteerida kuna pole tüüpilisi seoseid.
Dr Kariis