Autoimmuunne hepatiit 29.12.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Mida see haigus endast kujutab? Ravitav see ei olevat aga kuidas sellega edasi elada?Tunda see ennast ei anna kui ainult analüüside vahendusel. Kui sageli peaks neid tegema? Milliseid toite eelistada ja millised on vähem soovitatavad? Kui kõik hoida kontrolli all,kas see mõjutab kuidagi eluiga ka?

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Autoimmuunnne hepatiit tähendab haigust, mille korral organismi immuunsüsteem on asunud lammutama maksa. Kuna see ei tee valu, siis ei panda juhtunut ka tähele. Arusaadavalt on maksa lammutamine lõplik. Kaua see kesta võib on sageli raske prognoosida. Söömine protsessi ei mõjuta. Ravimine pidurdab haiguse kulgu. Analüüside tegemise ja ravi üle otsustab gastroenteroloog.
Dr Kariis