magu 14.12.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere!Olen 24 aastane ja kui ma olin 16 voeti mult sapipois ära.Sellest tulenevalt norgenes mu magu ja seedimine nagu mulle öeldud on.Nyyd on mul maos poletik ja olen haiglas käinud moni kord kuna kohutavad valud on olnud ja hingamine raskendatud.Kaua oli asi päris korras nyyd olen paar päeva lausa pikali olnud kuna koht on paistes ja kova ja meeletud krambid on kohus.On ka korvetised ja syyes hakkab valutama koht.Valud on hooti ja vahest on valu nii tugev,et votab uimaseks.Tean oma kohu ajalugu nö.aga sooviksin teada kas see kohu paisumine on mao poletiku puhul normaalne ja kas saab midagi ette votta ?

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Aga miks teil sapipõis ära võeti? Kas tegu oli vägivallaaktiga?
Ilma sapipõieta tulevad inimsesed suurepäraselt toime. Enamikel inimestel ei põhjusta sapipõie eemaldamine olulisi pobleeme, toitumisharjumuste muutmine võib olla mõnikord abiks. Kindlasti ei ole sapipõie eemaldamine otseselt mao haiguste põhjuseks. Tundub, et teie puhul on tegu seedehairega, millel võivad olla nii haiguslikud kui talitluslikud põhjused.

Edu soovides, dr. Kariis