(õhu)tükk kurgus 25.11.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Vimmase 1,5 nädala jooksul on mul tekkinud probleem. Pärast sööki tunnen justkui mingit tükki kurgus ja söögitorus ringlemas. Jõudsin järeldusele, et see ei ole tükk, vaid pigem õhk (gaas, õhumull?). Tunnen survet põhiliselt kurgus, kõris, kus see liigub, mõni moment isegi natuke segab hingamist ja ka rinnus (keset rindkeret või paremal pool). Nagu öeldud, see liigub.

Esimest korda täheldasin seda 1,5 - 2 nädalat tagasi pärast õuna söömist - arvasin, et neelasin alla liiga suure õunatüki. Siis tekkis õhtul voodis enne uinumist ning kord veel ärgateski tunne nagu üks tükk liiguks söögitorus ringi. Viimastel päevadel on see tunne tekkinud pärast päeva põhisöögikorda õhtul ja lõpuks, mõne aja möödudes, (eile näiteks ka pärast täiendavalt paari õuna söömist) kadunud. Täna aga tekkis juba pärast hommikusööki ja polegi kadunud. Söömisel ma takistust ei tunne. Ei tunne ka ei kurgus ega söögitorus toitu ega seedevedelikku ringlemas. See olukord häirib. Millega võiks olla tegu ja mida ette võtta?

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Kuna puuduvad andmed Teie soo ja vanuse kohta, siis ei tahaks küsimust kommenteerida. Jääb siiski mulje, et õunatükki suure tõenäosusega söögitorus pole ja tee toidule makku peaks olema vaba. Ette tuleb võtta telefonikõne arsti konsultatsiooniaja tellimiseks.
Dr Kariis