valu kolmnurgas 25.11.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Niisiss on lugu järgnev. Olen 34 aastane hästi toidetud pereisa ja elul nagu ei peakski nagu midagi viga olema.Aga võta näpust juba varsti saab aasta,kui kõik see kammajaaa hakkas.Algul olid kõrvetised milledest ma sain jagu iga- sugu taplettidega,mis on kõrvetiste vastu.Seejärel tekkisid sellised imelikud sümptomid nagu tükki tunne kurgus,hingamine läks raskemaks,jõudu nagu jäi vähemaks füüsilist tööd tehes,igasugu pisted nii paremal,kui vasemal ribi piirkondades ja lõpuks kõige piinavam on valu kolmnurgas.Selline ebamugav valu,mis hakkab kolmnurgast kuni kõrini.Ebamugavus viib selleni,et hingata on raske ja aegajalt tuleb isegi nuuskpiiritusega ennast turgutada.Te mõtlete,et on ju perearstid olemas,kes aitavad.Minu pere käib väga hea perearsti juures ja mina sinna kaasaarvates.Oleme arstiga mind uurinud ja puurinud iga küljepealt,tegime sondi neelamist millekäigu tuli välja,et on olemas kaksteistsõrmiksoole haavand ja mao ülehappesus.Tegim selle peale kolmikpointi(ravi,mis koosnes kolmest rohust).Aitas mõda aega,siis arvasime arstiga,et närvid,stress.Kus juures närvirohi aitaski(Xanax).Aga teate ma ei ole poole aasta jooksul midagi muud teinutki, kui taplette neelanud nagu mingi penskar. Valu on jäänud,kaasid käivad nii suu,kui kõhu kaudu edasi,kaka on juba pikemat aega nii happeline,hele pruun ja pepu auk kipitab peale kakamist.Ma ei julge enam arsti poolegi pöörduda olen ju täisjõs mees ja oma hädadega üle külvanud arsti nii,et iseendalgi hakkab halb.Rohte ka ei taha enam näha.Ebamugavus aga kolmnurgas on jäänud.Mis asub seal permuudakolmnurgas,et ta ei lase mul korralikult elada?Kas ülekaalulisus(186 pikk ja 106 raske) ,või siis tõesti stress?Kas see võib olla kopsudest,südamest või hoopis mandlitest kuna mul on ka kurgu kõrisõlme juures ja kurgulaes tüki tunne.Vererõhk on korras,palavik on siis ainult,kui see kamm pele hakkab korraks(36,7-37,2). KUI OSKATE MINGIT NÕU ANDA SIIS VÄGA PALUN TEID.ETTE TÄNADES,AITÄHH.

+

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere.
Edastatud info põhjal või Teie perearsti aadressil ainult kiidudõnu lausuda. Mõttekäigud on loogilised ja ravimite valik asjakohane. Enamat sellses suhtlusvormis pakkuda ei saa.
Edu soovides, dr Kariis