irrigoskoopia 07.11.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere! pöördusin arsti poole sellega,et vasakul kõhu pool tunnen valu ,katsudes on kõht valulik .Röntgenuuringu tulemus oli-Diverticulum coli ascendens. Insuff v.Bauhini. ravi ma midagi ei saa,mida see tähendab minu jaoks. Enesetunne
on halvem peale söömist,süda on paha,maos on ka vaevused. Olen 50 aastane.Tänan!

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Soole divetiikulid esinevad sageli vanemaealistel inimestel. Enamasti ei tekita need vaevusi. Vahel võib divertiikulites areneda põletik, tekkida veritsus või sooleseina mulgustumine. Viimased seisundid vajavad ravi. Divertiikuite esinemist (divertikoloosi) ilma tüsistumiseta ei käsitleta haigusseisundina.
Tervitades, dr. Kariis