Lapsel kõhuvalu 30.10.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Soovin teada,kas endoskoopilist ülevaatust tehakse ainult siis kui on valuperiood või ka selle möödumisel. Minu laps 16a on hädas oma kõhuvaluga vähemalt korra aastas. Praegu ei ole see mitte teine ega kolmas vaid arvan et juba neljas kord. Arst kirjutas praegu välja No-spa tb. aga need ei mõjunud, siis küsisin saatekirja uuringutele aga ta ei usu et nii noorel inimesel võib midagi tõsist olla ja andis tbl.Ranitidin. Eelmine kord oli selline valuperiood möödundaasta suvel mis venis kah juba üle nädala, raviks olid tb. Rennie. Täna on viies päev, enam nii väga ei valuta aga öösiti küll rahu ei anna. Soovin teada kas peaks ikka kindlasti tegama endoskoopiat või ootama ja vaatama nagu arst soovitas. Olen väga mures,sest see probleem on juba korduvaks muutunud.

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Haavandtõbe esineb ka 16 aastaste. Endoskoopia on parim võte haavandi leidmiseks või siis selle haiguse välistamiseks. Lapsed taluvad gastroskoopiat reegilna palju paremini kui noored täiskasvanud. Soovitan kindlasti uurida. Haavandtõbe saame hästi ravida.
Tervitades, dr Kariis