pidevad valud ala kõhus. 30.10.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

küsimus on selline et mida edasi teha?umbes aasta tagasi läksin pere arsti vastuvõtule tugevate ala kõhu valudega,ta saatis mind gastroentroloogi vastuvõtule käisin ja tehti päris piinarikas protseduur nim.soole uuring ja leiti et muidu on kõik korras aga mingi veenilaiend on pärakus.see selleks kirjutati nospaad ja käsiti valitult toituda .nüüd aga on jälle probleemid ja nii juba mittu mittu kuud ja pea iga päev vaevlen gaasi valude käes ja hommikuti enne kui wc lähen läheb eriti hulluks lausa mittu tundi on enne teravad valud sooles vasakul all ja lõppeb nii et nuttan ja külm igi tuleb kehale ja siis käin tualettis ädal ära siis tõmbab veidi tagasi?veel nii palju et aasa tagasi mainiti ka ärritunud soole sündroomi mille unustasin ennem mainida.kas tõesti ei ole võimalik midagi teha rohkemat arst väidab et see läheb üle aga kui aus olla on see kestnud juba aasta ja paremaks pole küll läinud mida teha olen juba niigi töö kaotanud ja pool aastat töötu olnud ja enam ei taha valudes piinelda tõesti ei taha vahel nospa aitab aga vahel mitte ja ausalt öeldes on totter tunne kogu aeg ravimeid võtta kas see kui nii pikalt tarvitad üldse ohtlik pole?olen 25a.ja tahaks veel normaalselt edasi elada ja tööl käija mida teha pere arst väidab et see pole midagi hullu aga ma ei taha enam valudes piinelda .PALUN AIDAKE!

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Teil on diagnoositud ärritatud soole sündroomi, mille ravi ei ole lihtne, aga võimalik, et mingit nõu ja abi saaks pakkuda. Selleks peaksite siiski vastuvõtule tulema.
Lugupidamisega, dr Kariis