parasiit? 02.09.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere
lugu järgmine - mõni päev tagasi kõht järsku lahti, väljaheitega koos tuli välja ca 15 pruuni ümarat 4-5 mm diameetriga pealt seene, alt meduudi sarnast pruuni "juppi". pealtpoolt seene moodi, keskel tumedam täpp(id) või augud....
olen kindel, et tegemist ei ole mõnede seedimata toidujäänustega. Mis/kes see on? Mida teha?
/jube häbi on - kust kurat sellised asjad külge saanud/
Andrei, 27

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Tuleb uurida parasiitide suhtes, alustada väljaheite analüüsidega.
Ei tee halba kui säilitate materjali ja näitate seda arstile. Abi peaks saama perearstilt, gastroenteroloogilt, infektsionistilt.
Julgust,
dr Kariis