Valu maksas 28.08.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen 50-aastane mees. Olen põdenud 16 aastat tagasi kollatõbe. Ei tarvita kangeid alkohoolseid jooke, ainult heledat õlut ja šampanjat. Pärast viimase joomist tekib maksa raskustunne ja aeg-ajalt ka iiveldus. Kas on tegemist maksa ärritusega või võib olla ka raskem maksakahjustus. Vereproov on korras.

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere.
Tavaliselt kulgeb maksahaigus salaja ilma kaebusi tekitamata seni kui juba maksa puudulikkus tekib. Maksa olukorra hindamiseks tehakse 3-4 vereanalüüsi, mis annavad veenva kinnituse sellest kas maks on terve või haige. Kui tehakse vastavad testid, siis saabki vastuse Teie küsimusele maksa kohta.
Head tervist,
dr Kariis