dieet 13.08.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Mul on selline küsimus, et kas siis kui dieeti pidada, tekib halb hingeõhk sellest, et organism ei saa kõiki vajalikke aineid kätte, või sellest, et on mingid seedeprobleemid?

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Süües hõõrutakse toiduga seedekulgla seinu, muutub happesus suus, muutub mikroobide hulk, sellest ehk ka hingeõhu paranemine.
Sööge ikka! Dieedi pidamine ei tohiks olla nälgimine.
Edu,
Dr. Kariis