Pidev gaasi teke 27.05.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Kummaline asi, et nagu ei olegi justkui midagi viga aga samas kas sööd või ei söö- tahaks meeletult peeretada- tegelikult vist teengi seda- korraks tunnen, et puhitab jne. hoian kinni läeb üle aga mõne ajapärast on mingi ilge hais üleval- ühesõnaga need gaasid haisevad rämedalt, paks värk jääb kohe tükiks ajaks rippuma. Väljaheide on nagu on selline vahest normaalne üldjoontes vedelam aga siiski mitte päris vedel (puder ka ei ole, et ikka vähe tahkem).
Samas on kõhu vasakus osas miski valulik asi- katsudes justkui muna- vaadati ultraheliga- et vist miski lümfisõlme turse või midagi sinna poole- nuuh tagant poolt toragati tagatipuks veel miski toruke sisse ning vaadati sool kenasti üle- leiti miski veenilaiend- sinna siis torkasin küünlaid- aga ikka on nõnda, et kui roojad, siis jääb justkui pool veel sisse ning pärast pühkimist on tunne nagu oleks tagumik ikka märg ja rooja lõhna on tunda- olen püüdnud võimaluste piires pesta (muidugi mõista meeletult tugev hais).
Gaase tekib igast toidust, kuid kõikse hulleini olen täheldanud, et justkui teed juues rohke suhkruga- suhkur nagu oleks katalüsaatoriks miskile laguprotsessile- sest see hais ei saa ju iseenesest tulla.
Asi hakkas pihta justkui sellest, et oli pikk antibiootilise ravi kuur ning pärast õlle juues hakkas esinema meeletut peeretamist- ikka pidevalt ja meeletu laguhaisuga- kas võib olla, et miski prmseenetõbi või midagi sellist, et pidevalt käärib midagi sees (ahsoo jah vahest on kurgus ka kõrvetised).
Vahest teen suitsu ning siis olen ka täheldanud, et nagu suitsu suule paned ja mahvi tõmbad nii hakkab tagant lekkima - asja tekib nõnda palju, et ei suuda kinni hoida ja nii ta vaikselt lekib ja lekib ning endal on ikka päris häbi tõttöelda... Et mis te arvate, mis võiks olla probleemiks (nuuh arvasin, et ehk see et bakterite tasakaal seedetraktis rikutud- kuid nüüd olen seda gefilust ikka vitsutanud üksjagu kuid see vist ikka ei ole probleem) (mingi küüne seen on kah justkui olemas ja siis kuskil spordisaalist sai üleskorjatud jalgadele miski seen jne, et kas need asjad võivad seoses olla?)

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Teie mõttekäik on igati loogiline ja ravi asjakohane. Kui sellest ei ole abi olnud, tuleks konsulteerida tubli gastroenteroloogiga, kellel veel mõni nõuanne varuks võiks olla. Seni soovitan korrigeerida dieeti. Hoiduge liiga vürsikatest toitudest, vältige õlut, veini, peenleiba, linnaseleiba, õunu, mulgikapsaid jms. Sööge julgelt keedetud juurvilja ja korralikult hautatud putru.
Tervitades,
dr. Kariis