liiga suured kõhugaasid 23.12.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere !
Mul on mure liiga suurte kõhugaasidega, mis kinnihoidmisel tekitavad ebameeldivat kõhupuhitust ning valu. Liigseid kõhugaase on ka varem olnud, kuid viimastel aegadel on need eriti aktiviseerunud, häirides ka normaalset töötegemist. Kas oleks vaja lasta mingeid vastavaid uuringuid teha ?

ette tänades,
Martin

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Esimene praktiline nõuanne seisneb selles, et püüdke siiski gaasidel tulla/minna lasta - kohe saab kergem. Võimalike kõhutuulte põhjuse üle tasuks siiki spetsialistiga aru pidada.
Edu,
Dr Kariis