lapse jalad 08.05.02 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tütar astub jalgu sissepoole. 3-5a lapsena tehti talle mitmeid massaažiseansse (leiti et operatsioon ei ole vajalik). Ainsa lahendusena pakuti, et kui laps on suurem, oskab ta teadlikult jalgu nn õigesti asetada ning saab probleemi seega ainult ise lahendada. Algusest peale olemegi koguaeg koos sellele üritanud tähelepanu pöörata. Nüüd saab tüdruk 12aastaseks, jalalaba on järsku suureks kasvanud, ning "astumine" läheb silmartorkavalt hullemaks (olevat lausa valus jalga õigesti keerata), segades seejuures loomulikult nii tema sportlikku tegevust (kui ka enesehinnangut!). Laps on tegelikult sportlikult aktiivne (tantsib), kas venitused on talle üldse lubatud/kasulikud või just vastipidi - lausa kohustuslikud? Kas tõesti ei saa arstid sel juhul kuidagi aidata? Või mida peaksime ise veel üritama teha? Pöörduksin siiski konsultatsiooniks mõne doktroi poole. Kas oskate Tallinna pk-s soovitada?

Aitäh!

Arst vastas:

dr Andres Kukner

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere. Peaksite kindlasti pöörduma lasteortopeedi vastuvõtule. Tallinnas on võimalusi mitmeid, soovitaks Teile Tallinna Lastehaigla polikliinikut.