ebamugavus põlves 06.09.19 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!

Põlved muidu tunda ei anna, aga kui istuda umbes tund, nt lennukis, autos, kinos, siis kerge tuim valulikkus tekib.
Trenni tehes, nt kangiga kükke, ebamugavus on alguses, aga kaob viimase seeria ajaks. Joostes või jalgrattaga sõites valu/ebamugavust pole. Hommikul, päev pärast trenni (jõutrenn, jalgrattasõit) - annavad põlved tunda, nt toolilt tõusmine on kergelt valulik, päeva jooksul läheb jällegi üle.

Enda arust hoian koormuseid mõõdukatega.

Olen tegelenud kunagi maratonijooksuga (4 korda võistelnud), vahepeal oli spordis paus ja suvel hakkasin jällegi sportima, kuid pikamaajooksu väldin. On kerge ülekaal, u 3 kg. (1.94 m, 97kg). Mingeid muid hädasid või valusid pole.

Kas peaks midagi ette võtma?

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere!

Teie kirjeldusest loen, et liigutamine mõjub põlvedele pigem hästi, seega siit minu soovitus, vältige pikemaid istumisi. Soovitatav on püsti tõusta või istudes jalgu sirutada iga 30 minuti järel. Võimalusel piirata istumist 90* või rohkem kõverdatud põlvedega ja proovida istuda jalad endast veidi eemal. Teie pika kasvu tõttu on mugava istumisasendi leidmine ilmselt küll teatud olukordades (kino, lennuk jne) raskendatud.
Ka pinges reie eesmised ja külgmised lihased võivad pikema istumise korral põhjustada valu ja ebamugavustunnet põlvedesse. Soovitatav on neid massaažirulliga masseerida ja venitada. Kindlasti tasuks seda teha pärast igat trenni, vajadusel sagedamini, et igapäevast ebamugavust leevendada. Võimalusel võiksite minna ka spordimassaaži. Kui probleemile siiski lahendust ei leia, pöörduge füsioterapeudi poole, kes juba täpsemalt olukorda hinnata saab.

Kõike paremat!

Maris

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Füsioteraapia

terav ja äkiline põlvevalu

Tere!
Probleem seisneb selles, et joostes ja kohati ka käies esinevad äkilised ja väga valusad valuhood põlves. (tegelen pallimängudega). 3 aastat tagasi opereeriti ja taastati eesmisi ristatisidemeid ...

Vastas dr Kaidu Meitern

Tere!

Põlves on väga palju haigusi,selle jutu peale raske konkreetset diagnoosi panna.Arvatavasti kõhre kahjustusega.Võtke 1nädal ibuprofeeni,kui ei aita ortopeedi vastuvõtule.

Dr ...

Loe edasi

meniski vigastus

Kelle poole oleks kõige õigem pöörduda, ?
Välja lõi vigastus kaitseväes teenides, selle tõttu tunnistati kõlbmatuks ja vabastati.
Kaitsevägi laskis teha põlvest kõikvõimalikud uuringud- materjalid ...

Vastas dr Kaidu Meitern

Tere!

Ortopeedi poole,Ka Artrosportkliinikus-Tel.6461436

Dr.K.Meitern

Loe edasi

põlve operatsioon

põlves hakkasid valud põlv muutus kangeks tehti artroskoopia oli palju põletikku ja kõhre tükke liigeste vahel peale oppi paar nädalat oli põlv valutu
10 septembrist taas valud põlves tagasi põlv ...

Vastas dr Kaidu Meitern

Tere!

Võtke 5päeva ibuprofeni ja kui ei aita, kirurgi juurde tagasi.

Dr.Kaidu Meitern

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi