puus ja põlv matkama 25.05.02 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere.
Mure järgmine.
Olen 33 aastane naine. Mu suguvõsas on palju liigesehaigeid. Ka mul on tunda andnud nii õlg, puus kui põlved, kõik vasak pool.
Olen käinud arsti juures ja tehtud on röntgen, midagi muidugi näha pole ja soovitatakse niisama olla ja kui väga valutab, siis rohtu võtta, nimi oli vist diklofenak(kirjutan mälu järgi), seni pole seda küll vajalikuks pidanud.
Tahan minna pikemale mägimatkale, mis on küll mõeldud algajatele, kuid siiski. Olen nii 10 a tagasi pisut matkamisega tegelenud, nüüd sõidan jalgrattaga. Üle nädala tagasi tegin väikse matka, vast 7-8 km ja peale seda andsid puus ja põlv tunda, siiamaani isegi. Lisaks sellele, kui pikalt kõnnin, siis sageli muutub mu vasaku jala suur varvas tuimaks ja on nii mitu päeva. Perearst ütles, et see võib olla seljast.
Kokkuvõtlikult, et kas peaksin matka ära jätma, mida muidugi ei taha või kuidas peaks selleks valmistuma, et matka käigus midagi hullu ei juhtuks?
Tänan Teid ette vastuse eest.

Arst vastas:

dr Andres Kukner

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere. Et Teie muredega põhjalikumalt tutvuda, peaksite pöörduma ortopeedi vastuvõtule. Tartus registreerimine telefonidel 318-222; 366-088.