luumurrud 20.04.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 20 aastane neiu. 8 aastat tegelesin aktiivselt tippspordiga, kuid pidin siis pooleli jätma. Esmalt murdsin võistlustel jalaluu (metatarsaalluu), mis umbes 2 kuuga paranes. Proovisin siis edasi teha, kuid praktiliselt kohe murdsin pöidlaluu. Ka see paranes vaevaliselt ning siiani tunnen kohati päris tugevat ebamugavustunnet, mis treenida ei lase. Läksin siis arsti juurde uurima, milles probleem. Tehti luutiheduse uuring (seda küll 4 nimmelüli kohta) ja leiti, et mineraale on rohkelt, kohati ehk liigagi palju. Tahaks siis teada, millest luumurrud? Ehk on nende ennetamiseks mõistlik Ca tablette manustada või midagi sarnast? Samas kui öeldi, et liigagi palju...

Suur tänu

Arst vastas:

dr Aalo Eller

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Kui luumurd on otsese trauma tagajärg,siis ennetada ilmselt ei saa.Paranemine

2 kuuga on normaalne.Usun,et ortopeediga,kes on kursis ka sporditraumadega,

on Teil mõtet konsulteerida.

Lugupidamisega A.Eller.