alaseljavalu 18.04.02 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Jaanuarikuu lõpus kükitasin trennis kangiga.Järsku lõi selga valu,ma ei tea kas oli põhjuseks see, et võtsin liiga ruttu liiga suure raskuse või kallutasin end liiga ette. Kohe ei tundunud midagi väga hullu olevat,kuid u. tunnikese pärast magama minnes hakkas selg meeletult valutama - ei saanud üheski asendis olla.

Närviarst ütles, et neuroloogilist leidu pole, tegemist on lihasvaluga, läheb ise üle. Gümnastika ei aidanud,anti ka mingisuguseid põletikuvastaseid tablette süüa,need tegid olukorra paremaks,kuid valu on siiamaani alaselja paremas pooles,kuid jalgadesse edasi ei kiirga.Treener jälle ütles,et lihas ei saa nii kaua valutada.

Trenni tehes(muidugi püüan jõusaalis teha selliseid harjutusi, mis alaselga võimalikult vähe koormaksid) ei pane valu eriti tähelegi, kuid pärastpoole annab jälle tugevamini tunda, teinekord jälle peaaegu nagu polekski midagi.

Vaesuse tõttu pole ka võimalik mitmesaja krooni eest spordiarsti konsultatsioonile minna.Mis võiks olla põhjuseks? Kuidas valust lahti saada?

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Tegemist seljavalusööstuga nn."nõianoolega",mis tekib sellest,et selgroos väike liiges nikastub.Kõige paremat abi saab kiropraktikult.manuaalterapeudilt,kes selle lüli "paika panevad"Ka me kliinikus on selline spets olemas.

Tervitades,dr.Kaidu Meitern