Rangluu rinnaku küljest lahti 17.04.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere,

olen 20aastane noormees ja veidi rohkem kui aasta tagasi avastasin, et minu parem rangluu on rinnaku küljest lahti. Kahjuks ei mäleta, kuidas või millal see juhtuda võis või kas on tegemist sünnijärgse traumaga. Olen aga entusiastlikult trenni tegema asunud. Külastasin mõnda aega ka arste, kuid üldine arvamus oli, et kui MA tahan, võib selle operatiivselt kinnitada, kui mitte, ei ole travis kinnitada. Milline on teie seisukoht? Haiget ta üldiselt ei tee, küll aga tunnen luu väljasopistumist (prõksatusega) näiteks käteringe tehes ja jõusaalis teisi jõuharjutusi sooritades. Vahest muutub see piirkond ka valulikuks, näiteks peale rasket trenni. Mida võib selline olukord kaasa tuua tulevikus? Millised on ohud kinnitamisel ja sellel, kui jätan opereerimata. Kas jõutrenn ja midagi muudki on mulle sellise solukorras vastunäidustatud?

Kõike head!

Arst vastas:

dr Andres Kukner

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Rangluu-rinnaku liiduse nihestus on tavaliselt traumaatilist päritolu ja esineb küllaltki harva. Operatiivset ravi on kõige efektiivsem rakendada võimalikult värske vigastuse korral. Fiksatsioon on võimalik ka hiljem, kuid funktsionaalsed tulemused pole head. Konkreetselt Teie nihestuse ravi võimalusi saab selgitada ainult arsti vastuvõtule pöördudes.(registreerimine tel.318-199; 366088)