küünarnukk ja käsi 09.04.02 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 22 aastane mees ja probleemiks on nimelt see, et jõusaalis käies hakkas paremas küünarnukis terav valu läbi käima, justkui oleks närv kuskil vahel kinni. Määrisin teda capsicam-iga ja fastum gel-iga ja vähendasin tugevasti koormust, selline terav valu kadus ära, kuid esile tuli täiesti uus probleem - ma ei suuda enam paremat kätt tugevasti kokku suruda, s.t. et ei jaksa enam millestki tugevasti parema käega kinni haarata. Näiteks surudes kangi rinnalt ei suuda ma parema käega kangist kinni hoida, näpud on praktiliselt lahti ja samas on parema käe näpud tunduvalt külmemad kui vasaku käe omad, ma ei oska öelda, kas küünarnukk mõjutab kätt või on need täiesti omaette probleemid, aga sooviks teada, mis seda põhjustab ja mida ma tegema peaks, et käe korda saaks.

Lugupidamisega

Rain

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere

Arvatavasti on tegemist küünarvarre sirutajalihaste kinnituskoha ülekoormusest tingitud põletikuga nn."tennis elbow"ga.Soovitaks kõige pealt küünarvars altpool küünarliiges füüsilisel koormamisel kinni sidusa,on ka müügil spets."tennis elbow"sidemed.Kui see ei aita,pöörduda ortopeedi poole,kes teeb vajadusel kortisoonisüsti.

Paranemist soovides dr.Kaidu Meitern