kõõluse põletik 01.04.02 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

olen 22-aastane. mul oli aasta tagasi hüppeliigese sideme rebestus. Kahjuks pole aga siiamaani jalg päris korda saanud, kui jalga rohkem pingutan, läheb ta paiste, hakkab valutama, jalg muutub hüppeliigesest kangeks ja ei paendu enam. Käisin arsti juures, kus selgus, et mul olevat kõõluse põletik. Olen nüüd juba kuu aega fastum geliga jalga määrinud, aga paremaks ikka ei lähe. Kas sellele põletikule on ka muu tõhusam ravi olemas?

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Kui liiges läheb peale koormust paiste ja jääb kangeks,on tegemist liigesesisese probleemiga.Hüppeliigese trauma puhul saab lisaks sidemetele sageli kahjustada ka liigesepindu kattev kõhrepind(diagnoos täpsustatakse magnetkompuuter uuringuga).Võiksite võtta nädal aega mõnda põletikuvastast tabletti(ibuprofeen,diklofenak jne.),kui ei aita,pöörduda ortopeedi poole.

Paranemist soovides,dr.Kaidu Meitern