Rind 27.03.02 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere

Olen 27 a.naine ja terve elu on mul olnud üsna tugevalt väljapoole kumer rind.

Ole käinud ortopeedi juures, kes ütles et tegemist on rindluu ja roietevaheliste kõhrede põletikuga ning soovitas võimlemist. Varem oli kumer ainult ülemise roide juurest aga aastate jooksul on see levinud ka allapoole.Katsumisel on need kohad ka veidike hellad.Kusjuures paremal kehapoolel on väljapoole kumerdumist hoopis rohkem näha kui vasakul.Peale halva väljanägemise muid vaevusi ei ole. Kas oleks põhjust muretsemiseks, et aastate jooksul asi hullemaks läheb? Mida oleks võimalik ette võtta ja mis sellise asja üldse põhjustada võib?

Arst vastas:

dr Aalo Eller

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Ilma Teid ja Rö-ülesvõtteid nägemata on mul väga raske midagi kindlat öelda.Kas Teil on olemas ka värsket Rö-ülesvõtet lülisambast.Vaja oleks teada ,kas on selles osas muutusi.

A.Eller