valu 25.03.02 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

tere

minul selline mure: olen teinud aktiivselt trenni viimased 3 kuud (vahepeal suured pausid olnud) - 2 kodra nädalas aeroobika ja 1 nädalas frisbee. ja mure on järgmine: kui aeroobikas olen ja kohapeal hyppamise harjutusi tegema pean siis tekib jalgades suur valu. piirkond kuhu valu tekib on pahkluust natuke ylespoole - see pole mingi lihasevalu, mis tavaliselt on kui ammu trenni teinud pole, vaid ikka nii et kui trenni teed siis enam hypata ei saa ja kui ikka edasi teha - jooksed, mängid mingit mängu jne siis pärast ei tea kuhu jalgu panna sest valu on talumatu :(

ma nyyd ei tea kas sain selle piirkonna mis valu teeb õieti kirjeldatud - loodan et sai. lihtsamalt öeldes võin öelda et ta asub seal kus on sääred- sealt liikuda sissepoole ja alla, kuni kondini - sellest kondist siis nats ylespoole ongi valupiirkond.

terv

neiu tallinnast

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Arvatavasti on tegemist sääre luuümbrise põletikuga.?Kõigepealt tuleks üle vaadata spordisussid.mis peaksid olema pehmema tallaga.Ei soovita ka mõni aeg treenida kõval pinnasel.Samuti võiks sääred kinni siduda elstse sidemega treeningutel.%päeva sisse võtta põletikuvastast tabletti,näit.Ibuprofeni.Määrida Troxevasini või Hirudoidiga.Tähtis on ka,et ei treeniks läbi valu.

Paranemist soovides,dr.Kaidu Meitern