kõverad jalad 11.03.02 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere

12-aastasel lapsel on veidi x-jalad ja sellest tulenevalt (ortipeedi väitel) madal kalduvus lampjalgsusele. Soovitati sporti ja tugitaldasid, muu ravi polevat vajalik. Vaatamata erinevate arstide (jaoskonna-, kooliarst) korduvale suunamisele ortopeedi juurde, ei ole ortopeed mingit ravi vajalikuks pidanud. Laps tegeleb aktiivselt spordiga (ujumine, ratsutamine), kuid on pisut ülekaaluline. Küsimus: kas ja mida saab teha, lapse kõnnak on lihtsalt inetu, muidugi teeb muret ka probleemi tervisilik pool. Ette tänades.

Murelik lapsevanem

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Eks ikka esimene asi oleks antud juhul spordiga tegelemine-kaoks ülekaal,jalgadele tuleks rohkem lihaseid ja siis ei oleks ka jalgade kuju nii märgatav.Spordiga tegelemise tulemused ei avaldu kohe,vaid mõne aasta pärast.Veel täpsema vastuse saate laste ortopeedi käest.

Treeningindu soovides,Dr.Kaidu meitern