valutav põlv 10.04.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!

Mul oli umbes 5 aastat tagasi kõhreõletik. sõin igasuguseid tablette ja määrisin salvidega. nendest eriti kasu polnud. lõpuks põlv paranes vist ise ära, sest ma polnud tükk aega enam tablette söönud ja määrinud. nüüd on põlv hakanud jälle valu tegema. mida teha?

Ette tänades Riina

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere Riina!

Ma arvan samuti,et tegemist on kõhre põletikuga.See on küllaltki halvasti ravile alluv haigus.Ka praegu tuleks alustada ravi põletukuvastaste tableti kuuriga 5-7 päeva(ibuprofen näit.)Seejärel pikema kuuri (1-2 kuud) kõhreprotektoritega-ained,mis sisaldavad glükoosamiini(Arthrostop)Veel tuleks teha harjutusi reielihastele,ka jalgrattasõit on kasulik.Vältida põlvitamist,kükitamist,mäest alla jooksmist.

Paranemist soovides,dr.Kaidu Meitern