seljavalu 09.08.16 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!
Selg tihti valutab, väsib ära,ei saa pikalt istuda, seista, liikudes parem. Võimlen ise ka hommikuti. Füsioterapeudi juurde saan septembris-võimlemine, ujumine. Mind huvitab, kas muud võimalust pole, nt. nõelravi või muud, kas seljavööst on kasu, et selg istudes ära ei väsiks, mida veel soovitate.

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Kui selg istudes ja seistes väsib, siis on lihaskorsett tõenäoliselt nõrgenenud. Nõrgenenud võib ta olla valudest, mis takistavad liikumist. Ehk siis esimeseks raviks oleks valuravi ja seejärel tuleks lihaskorseti tugevdama hakata. Võimlemine, vesiravi, ujumine jne on selleks väga head vahendid. Seljavööd ma väga pikalt kasutada ei soovita, kuna see nõrgestab lihaseid veelgi ja lõpuks võib olla sellest sõltuvuses.

Priit Ailt