Põlveprotees 25.02.02 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Minu ema on 80 aastane. Paar nädalat tagasi tekkisid tal tugevad valud paremas põlves ning käimine on raskendatud. Perearst kirjutas salvi ja tablette. Valud andsid järgi ning läksime kirurgile. Peale ülesvõtet selgus, et parema põlve kõhred on täielikult kulunud. Arst ütles, et ema vajaks põlve proteesi, aga operats. järjekorrad pidid väga pikad olema nii 1,5-2 aastat. Ta kirjutas meile välja põlvetoe (vist Ligoflex). Mind huvitab, kui palju maksab põlveprotees ja kas seda operatsiooni loetakse raskeks, tean, et seda tehakse spinaalanesteesiaga. Kardan, et ta ei pea seda oppi vastu kuna süda on väga vilets.

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Kui Te olete järjekorra,siis põlveprotees makstakse kinni haigekassa poolt.Selle operatsiooni raskusaste on7(üldse 10)-nii et üle keskmise raske.Muidugi peab enne operatsiooni,kas perearst,südamearst või anestesioloog vahetult enne oppi Te ema ülevaatama ja otsustama,kas emale saab seda oppi teha.

Dr.Kaidu Meitern