põlvevigastus, edasised treeningud 07.06.15 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

17aastane neiu vigastas põlve kukkudes puupõrandale otse põlvili u.1m kõrguselt 1.aprillil. Tegeleb tippspordi tasemel batuudihüpetega. Põlv valutas peale kukkumist, aga sai madalale hüpata. Kõrgele hüpates tugevad valud põlves. Peale traumat osales 4-l võistlusel 3.apr.,17.apr.,3.mai ja 17.mai treenida enne võistlusi ei saanud. Peale viimast võistlust veel paus kuni 3.juunini. Siis selgusid MRT tulemused: Reieluus esineb hajusalt piirdunud küllalt ulatuslik luuturse, mille maksimum jääb ristatisidemete kinnituskohtade ümbrusesse. Liigeseõõnes olulist vedelikurohkenemist ei sedastata (minimaalselt). Proovis uuesti alustada treeningutega, kuid treeningujärgselt oli valus jalale maanduda ja jalga lõpuni sirutada. Kas on mingeid võimalusi kiiremaks paranemiseks, et naasta tavapäraste treeningute juurde? Sügisel ootavad mitmed välisvõistlused.

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Arvan, et olete siiamaani enamvähem õieti tegutsenud. Soovitan edasiseks raviks erinevaid teipimisi - kinesioteipimisi ja dynamicteipimisi. Need vähendavad valu ja alandavad turset.

Kirjelduse põhjal arva, et reie esikülje lihased on traumast ja valust oluliselt nõrgenenud ja neid tuleks tugevdama hakata.

https://www.youtube.com/watch?v=yp1MSpwJcIg (stabiilsus ja tasakaal)
https://www.youtube.com/watch?v=iMA5J5oSFcY (jõud)

Viimast harjutust masinal teha üks jalg korraga, vaheldumisi jalgadega, ehk siis väikse koormusega ühe jalaga põlve sirutamine. Korduseid kuni 15 ja seeriaid kuni 5.

Juhul kui soovite proovida teipimisi, siis olen Tallinnas neljap ja reedel.

Edu,
Priit Ailt