Õlavalu 07.04.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Sügavat kätesurumist toenglamangust tehes käis õlast valu läbi. Kätt õlast liigutades tunnen valu vaid sirget kätt küljelt üles viies, kätt eest või tagant üles viies valu puudub. Samuti on valus toenglamangus kätekõverdusi tehes. Öösiti valutab piirkond õlast kuni küünarnukini tritsepsi ja bitsepsi vahelt ning hommikul on kogu käsi sealt kange. Vigastusest on möödas ligi kolm nädalat, koormust pole käele andnud ja määrinud kätt spordikreemidega kuid valu püsib. Mida teha ja milles viga.

Jüri ( 37 )

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere Jüri!

Kõigepealt jutu järgi võiks arvata,et Sa oled natuke nikastanud rangluu-õlanukk liigest,aga ka võib-olla õla liigeskapslit.Lisaks määrimisele võiks võtta põletikuvastast ibuprofeni tabletti 3X päevas 4-5 päeva,teha õlale harjutusi mis ei põhjusta valu.Kui paari nädala pärast paranemist ei ole,tuleks pöörduda ortopeedi poole,s.o. läbi perearsti.

Tervenemist soovides dr.Kaidu Meitern