Ragisevad põlved 20.02.02 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!

Minul selline mure, et põlved ragisevad (mõlemad) päris kõvasti. Eriti trepist üles minnes aga ka trepist alla tulles, siis natuke vähem.

Varem olen tegelenud aktiivselt võrkpalliga.

Umbes paar aastat tagasi hakkasid põlved valutama ja läksid paiste - käisin arsti juures ja määrati magnetravi 10 korda - läks paremaks.

Vahepeal harva on põlved veel valutanud.

Konsulteerisin perearstiga, tema arvas, et tuleb kirurgi jutule minna, et torgatakse mingid torud läbi ja puhastatakse ära. Kas see on reaalne ja mida see protseduur endast kujutab?

Ette tänades Õnnetu tütarlaps.

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Põlved ragisevad selles eas tütarlastel tihti,mille põhjustajaks on mitte terve(pehmem) ja sile liigese kõhrepind.Tuleks kasutada toidulisandeid kõhre seisundi parandamiseks(ained,mis sisaldavad glükoosamiini ja kondroitiini-neid toidulisandeid müüakse apteekides ilma retseptita)Opereeritakse(artroskoopia-op.ilma tüüpilise haavata,haige saab paari tunni pärast peale op-i omal jalal koju) aga siis,kui see kõhrepind on kõvasti katki(silutakse)

paranemist soovides,dr.Kaidu Meitern