luude tugevus/sporditrauma 12.02.02 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 22-aastane noor naine.

Tegelen ekstreemspordiga. Augusti alguses juhtus õnnetus, mille tagajärjel olid mul mõlemad reieluud katki ja ka paremalt poolt vaagen. Praeguseks on need ilusti fikseeritud plaatide ja kruvidega, mis võetakse ära u.2 aasta möödudes. Vaagen on pildi pealt vaadates pandud kokku pärlikee taolise fiksaatoriga. Seda ei võeta ära.

Mind huvitab, et kas uuesti kinni kasvanud luud (kaasa arvatud tulevikus kruvide kinnikasvanud augud) on tõenäoliselt tulevikus tugevamad või nõrgemad? Ja kas seda oleks võimalik kuskilt uurida?

Parimatega,

Maris

Arst vastas:

dr Aalo Eller

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Vahetult peale luu paranemist on see koht kindlasti nõrgem.Kui normaalne luustruktuur taastub(see on näha Rö-ülesvõttel),siis on ta ka sama tugev.Tugevamaks kui enne luu ilmselt ei muutu.On võimalik ka luutiheduse uuring

Lugupidamisega A.Eller