Sabaluu murd 02.01.02 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Kas on tõsi, et sabaluu murru korral on edaspidi võimalikud probleemid sünnitusega, isegi mitu aasta peale traumat? Üks vanem lastearst väitis seda mulle. Olen ise veidi mures, kuna soovime mõne aasta pärast perelisa.

Milline on Teie arvamus ( või on ehk naistearstidel sellega rohkem kokkupuuteid )?

Tänan,

S.

Arst vastas:

dr Aalo Eller

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Probleeme võib tekkida vaid siis,kui sabaluu murd paraneb nihkega nii,et saba ots on paindunud ettepoole.Seda on võimalik tuvastada röntgeniga,kuid peaks tunda andma ka igapäevaelus(raskused kõhukinnisusel).Vajadusel on korrektsioon võimalik.

Lugupidamisega A.Eller