seljavalud 26.12.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere! Minu 15 aastasel pojal on esinenud viimasel ajal mitu korda tugevad seljavalud. Ta tegeleb aktiivselt ujumisega juba 6 aastat ja varem pole kunagi selliseid kaebusi olnud. Kuressaare arstid tegid röntgeni,mis aga ei näidanud mingit haigust ja õeldi, et selg tahab lihtsalt rahu saada,samutu tehti ultraheliuuring, mis näitas, et neerud on terved. Kuid poeg tahab siiski ujumist jätkata ja ma ei tea, mida pean nüüd ette võtma ?

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere,head uut aastat!

Kui röntgenpilt on normaalne ja närviarstid ei ole leidnud omapoolset viga võiks proovida jagu saada neist valudest selja- kõhulihaseid tugevdavate harjutustega jõusaalis.Vältida võiks hüppeharjutusi mõni aeg.Kui valud kestavad edasi võiks teha mõni täpsem uuring seljast:MRT(magnet-) või kompuutertomograaf-.

Tervitades,dr.Kaidu Meitern