põlve valud 24.12.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 18 aastane ja viimased 3 aastat on mind tülitanud põlve valud.

Olen ühe põlvega käinud korduvalt operatsioonidel ja nüüd hakkab ka teine põlv muret tegema. Ortopeed ütles küll, et teine põlv valutab ilmselt sellepärast, et probleemse jala koormus langeb tervele jalale, aga valud on läinud aina hullemaks. Kaua koha peal istudes on kohati võimatu püsti tõusta, sest jalg lihtsalt ei taha kanda. Opereeritud põlv on hakkanud jälle sama moodi ragisema nagu enne oppe ja see ajab päris hirmu nahka. Ta nagu hakkaks jälle väljas käima. selline tunne on.

Tekkis ka küsimus, kas põlve valud võivad olla ka tingitud külmast, kuigi käin alati põlved soojas?

Sooviks teada, mis võib põhjuseks olla ja mis kuhu peaks pöörduma.

Ette tänades,

Triin

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Head uut aastat!Vabandan hilise vastuse eest,aga meil olid siis juba jõulupühad.Jutu järgi on teil tegemist põlve liigespinda katva kõhrekahjustusega,mis annab selliseid sümptoome,eriti "altminek" ja krudinat.Viimase pärast oppi ei ole vaja teha,aga kui "altminekud" hakkavad igapäevast elu segama,tuleks uuesti teha artroskoopia ja kõhrepinda siluda.Soovitused:kui ei ole valu tuleks reielihaseid tugevdada-teha sporti;samuti võiks võtta kõhre tugevadavaid toidulisandeid,mida müüakse apteekides ilma retseptita.Pöörduda ikka ortopeedi poole.

Tervitades,dr.Kaidu Meitern