Millest tekib BAKERI tsüst? 07.12.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on diagnoositud BAKERI TSÜST põlveõndlas, selle all vana hematoom. Kuu aega tagasi paistetas jalg üles,jalale tõusmine ja kõndimine raskendatud,põlves valud ja tuline. Põlv endiselt paistes. Teadaolevalt traumat pole olnud ,jäikust liigestes olen tundnud juba pool aastat. Enne seda reumatoloog alustanud ravi salatsüperiiniga(kuu tagasi).Olen pöördunud TÜ KLIINIKUMI. Mida arvate teie ,kas vajalik oleks sekkuda artroskoopiliselt?

Tänan!

Arst vastas:

dr Andres Kukner

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere. Peab kohe ütlema, et kõik põlveõndlas asuvad haiguslikud muutused ei ole Bakeri tsüstid. Millise konkreetse protsessiga Teie põlve juures tegemist on ja kas seda peab artroskoopiliselt ravima, selgub ainult ortopeedi vastuvõtul. Tartus registreeumine vastuvõtule 318-199; 366-088.