valud jala kannas 02.12.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 40.a. naisterahvas ja töötan käesoleval ajal USA-s. Teen siin füüsilist tööd, mida Eestis kunagi teinud ei ole. Ja 2 esimest aastat oli kõik normaalne, kuid nüüd valutab mul vasaku jala kanna välimine külg nii väga, et peale tõusmist võtab tükk aega kuni liikuma saan. Teise jala kand teeb tunduvalt vähem valu, kuid annab ka tunda. Tegelikult algasid valud peale töökaha vahetust. Uues töökohas on nimelt kiviporand, mida katavad kummimatid. Kas see põrand võib olla jalavalude põhjustajaks? Kuid 2. a.tagasi võtsin kaalust alla (31.kg) ja nüüd olen tagasi võtnud 20.kg Või peitub põhjus selles(olen praegu ülekaaluline)

Kas teate soovitada, siin kohalikke,ravimeid selle valu vastu. Tanan!

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Teil võib olla tallakõõluse kinnituskoha põletik või kanna rasvpadja põletik.Põhjustajaks ka Te poolt pakutud variandid.Esimene,mis ma Teile soovitaks:tuleks jalanõu sisse panna spets kannapadjad(heel spur cushions)Samuti võiks teha harjutusi tallalihastele(varvastega pliiatsi/kopika tõstmine,varvastega käterätiku krousimine,kus raskus peal jne.)USA.s nimetatakse arste,kes jala probleemidega tegelevad -podiaater'iks.Nendel on oma vastuvõturuumid eraldi haiglast.

Tervenemist soovides,dr.Kaidu Meitern